O Nás REBRIŇÁKOCH

 

        Vznik skupiny sa datuje na marec 2011. Vtedy sa, akoby jasný blesk z čistého neba, pri kvalitnom zlatistom moku, stretli dovtedy "nevídané kapacity" s gitarami v rukách, v podniku zvanom Kafíčko. Po pár pollitrákoch zlatistého moku a dobrej nálady pri hudbe zakvitol nápad založiť Country & Folk skupinu. Accidit in puncto quod non speratur in anno „V okamihu sa stane to, v čo už roky nedúfaš." Jožko, Robo a Dodo, tri najideálnejšie typy figúr pre potešenie oka nežného pohlavia, začali fungovať ako skupina. Perfektné proporcie skupiny - Váha: 285kg (pohyblivá zatiaľ smerom nahor, kde sa konfekcia pomaly blíži k štvrtému X), Výška: 550cm. 

Róbert Brunegraf (Robo), ktorý je proklamovaný za zakladateľa skupiny, sa ujal doprovodnej gitary a miesta za mikrofónom ako hlavný spevák. 

Jozef Šimon (Jožko) sa ujal svojej basgitary a miesta za mikrofónom ako druhý vokál. 

Jozef Herda (Dodo) sa ujal sólovej gitary a miesta za mikrofónom ako prvý vokál. 

        V tomto okamihu sme ešte nemali vymyslený názov pre skupinu, tak sme pri prvých vystúpeniach dostávali rôzne pseudonymi, ktoré nám až tak nešmakovali, ako neskôr vymyslený oficiálny názov REBRIŇÁK. Odvtedy REBRIŇÁK, v stálej zostave Jožko, Robo, Jožko, kde občas dáme priestor aj kamarátom zahrať si s nami, s potešením zabáva ľudí, ktorí majú radi Country & Folk. 

 

Najlepší výrok v skupine: Cestou z vystúpenia z Rovinky.
"Jožko mám zelenú?...." 
"Áno máš!...."
"Ale teraz neviem či bola pre chodcov alebo pre nás?!...."

Ostatné výroky si môžete pozrieť TU.

Recenzie o skupine REBRIŇÁK si môžete prečítať TU:

Sturovcan

Kontakt

Rebriňák Róbert Brunegraf: 0908 766 604
Jozef Šimon: 0905 793 686
Jozef Herda: 0908 797 720
skupina.rebrinak@gmail.com